Amatorzy wybitnie zagrali Pasje

„Pasja oczami Marii Magdaleny” to kolejna sztuka, którą w ponad stuletniej już historii wystawił Amatorski Zespół Teatralny w Szalowej. Spektakl jest powieścią o wydarzeniach z ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa, wpisujące się w klimat świąt wielkanocnych.

Konwencja spektaklu sprawiła, że widzowie mogli obserwoqaać uroczysty wjazd do Jerozolimy, zdrady Judasza, Ostatniej Wieczerzy, modlitwy w Ogrodzie Oliwnym, aresztowania Jezusa i procesu przed Piłatem. A następnie mogli przeżyć przejmującą drogę krzyżową zakończoną ukrzyżowaniem i śmiercią Mesjasza, a wreszcie radować się jego zmartwychwstaniem.

Wszystko to opisane z perspektywy naocznego świadka wydarzeń – Marii Magdaleny.

W główne role inscenizacji wcielili się:

- Jezus – ks. Artur Zygmunt

- Maria Magdalena – Maria Biskup

- Jan – Szymon Szura

- Piotr – Andrzej Bryła

- Judasz- Józef Żarnowski

- Piłat – Włodzimierz Biskup

- Maria – Alicja Lisek

- Weronika – Magdalena Bryła

- Kajfasz – Zygmunt Sorota

Na scenie można było zobaczyć również:Kazimierza Gurbę, Marka Barczyka, Krzysztofa Krzeszowskiego, Kacpra Jerzaka, Huberta Abrama, Jakuba Bryłę, Wiktora Sorotę, Michała Bryłę, Rafała Węgrzyna, Zachariasza Tokarskiego, Bartłomieja Kowalskiego, Mateusza Habaja, Szymon Habaja, Kacpra Gawlika, Bogusławę Tubek, Grażynę Kostrzewa, Joannę Kowalską, Julię Sorota, Karolinę Igielską, Damiana Węgrzyna, Bartosza Jerzaka i Agnieszkę Migacz.

Reżyserami widowiska byli: Maria Biskup i Stanisław Gawlik, którzy adoptowali tą sztukę na deski szalowskiego teatru.

Czytaj również