Wyznacz trasę
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Cieszymy się, że zdecydowałeś się na naszą propozycję – wycieczkę po trasie spacerowej, którą nazwaliśmy „Duży Szal”. Staraliśmy się ją poprowadzić tak, aby pokazać jak najwięcej uroków okolic Szalowej. Przygotuj się zatem na zwiedzanie dwóch drewnianych kościołów, innych osobliwości architektury oraz miejsc historycznych. Nie zabraknie też pięknych, rozległych panoram. Ale zanim przejdziemy do opisu tych atrakcji, zapoznaj się z paroma informacjami ogólnymi, które warto wziąć pod uwagę przed wędrówką:

  1. Trasa spacerowa „Duży Szal” ma 11.4 kilometra, co oznacza, że jej przejście normalnym tempem może zająć nawet do 4 godzin.
  2. Trasa w całości prowadzi drogami publicznymi z lokalnym ruchem samochodów i pojazdów rolniczych. Pomimo tego, że jest on niewielki, zachowaj ostrożność, zwłaszcza na najwęższych odcinkach. Nie zaszkodzi zaopatrzyć się w odblaski, przydadzą się zwłaszcza w dni o gorszej widoczności.
  3. Ponieważ całość trasy wytyczona jest po nawierzchni asfaltowej pamiętaj o dobraniu odpowiedniego, wygodnego obuwia. „Duży Szal” można przejechać wózkiem dziecięcym oraz inwalidzkim – problemy na niektórych odcinkach mogą sprawić jedynie przewyższenia (podjazdy i spadki).
  4. Zaopatrz się w prowiant – na trasie znajdują się sklepy, ale może być problem z ich dostępnością, przede wszystkim w dni wolne od pracy.
  5. W trasę warto zabrać także lornetkę – chociaż na pierwszy rzut oka wzniesienia wokół Szalowej wyglądają niepozornie, pod względem widokowym mają wiele do zaoferowania!

Miejsca na trasie